تبلیغات
مجله خبری و تفریحی مهاجر - مطالب آبان 1390
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مجله خبری و تفریحی مهاجر
ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران
در زندگی زخم هایی هست که آدم نمی تواند جایش را به کسی نشان دهد! به همین دلیل رویش چسب می زند. اساسا شاید درست تر باشد بگوییم در زندگی چسب زخم هایی هست که آدم روی زخم های ناجورش می زند.

کتاب «چسب زخم» نوشته ابراهیم رها برای بار چهارم از سوی انتشارات حوض نقره در 96 صفحه با قیمت 2 هزار تومان منتشر شد. این کتاب از مجموعه طنزهایی تشکیل شده که در اصطلاح عامیانه به جوک معروف است اما البته اغلب جوکها از درون مایه ای اجتماعی یا سیاسی برخوردارند.
 
رها در مقدمه کتاب می نویسد: «در زندگی زخم‏هایی هست که آدم نمی‏تواند جایش را به کسی نشان دهد! به همین دلیل رویش چسب می‏زند. اساسا شاید درست‏تر باشد بگوییم در زندگی چسب‏زخم‏هایی هست که آدم روی زخم‏های ناجورش می‏زند. «چسب‏زخم» بر همین اساس شکل گرفت! یعنی اصولا در طنز نوشتن، آدم به دوره‏هایی می‏رسد که فی‏الواقع نرسد بهتر است!

 مال وقتی است که یک فقره طنزنویس به زور هم که شده باید ادای فلاسفه یونان را دربیاورد و هی سعی کند به مخاطب بگوید از هر جمله بی‏ربطی منظوری داشته و از این دست اباطیل! من طی این سال‏ها همه جور طنزی نوشته بودم، به عبارت صحیح‏تر، در این وادی هر جور شلنگ‏تخته‏ای انداخته بودم! در این میان، یکی از سخت‏ترین شکل‏های کاری همین شیوه‏ نگارش «چسب‏زخم» بود. عبارت‏های کوتاهی که آدم باید تمام زورش را در آن‏ها می‏زد (یکی هم نبود بگوید چه کاریه!) و در یکی دو جمله حرفش را می‏گفت، هم به وجه طنز ماجرا می‏پرداخت، هم انتقاد می‏کرد، هم... خلاصه برای خودش زایمانی بود! ...

خلاصه این شما و این «چسب ‏زخم»، حسنش این است که تاریخ مصرف ندارد، اما کلی مصرف دارد! این روزها اگر دست و پای‏تان زخم و زیلی شد، چسب‏زخم به کارتان می‏آید، باور کنید!»در بخش هایی از این کتاب می خوانیم:

1. از یکی پرسیدن آخرین باری که سینما رفتی کی بود؟ گفت یازده سال پیش. پرسیدن آخرین باری که فوتبال دیدی کی بود؟ گفت نه سال پیش. پرسیدن آخرین بار که موسیقی گوش کردی کی بود؟ گفت بیست سال پیش تصادفی توی تاکسی اونم یه کم. گفتن ببخشید شما کارشناس مسایل جوانان نیستین؟ گفت بله هستم!
 
2. یه روز توی یه بوتیک وسط یه پاساژ توپ، چند تا فروشنده جوون که خیلی احساس باحالی می کردن، دیدن یکی که سرو وضعش شبیه دهاتی هاست داره میاد. گفتن بچه ها اسگلش کنیم بخندیم. طرف وارد مغازه شد و پرسید این جا چی می فروشین. بچه باحال ها گفتن الاغ. طرف پرسید ببخشید جز خودتون مورد دیگه ای واسه فروش ندارین؟
 
3. یه پسر بچه محجوب و سر به زیری از باباش پرسید به مردی که زیاد کتاب بخونه چی میگن؟ باباش گفت کتاب خوان. بعد پرسید به زنی که زیاد کتاب بخونه چی می گن؟ باباش گفت کتاب خوانه. پسر مودب تا آخر عمر به هیچ کتاب خانه ای نرفت!
 
4. یکی سر شاخه نشسته بود و داشت از ته اره اش می کرد. بهش گفتن مگه اون حکایت رو نشنیدی که ... گفت درخت مال خودمه، اره مال خودمه، سروته شاخه هم مال خودمه، به شما هم هیچ ربطی نداره. افتاد زمین دست و پاش پاره شد. اومدن بهش گفتن دیدی ... گفت هر چی پاره شده مال خودمه به شما هم هیچ ربطی نداره. ازش کلی خون ...

گفت خون خودمه به شما هم ربطی نداره. یکی گفت دوستانه یه سوال بپرسم راستشو می گی؟ گفت بپرس. گفت واقعا داری چه می کنی. جواب داد هیچی، سر مواضع و حرفام ایستادم!

منبع: خبرآنلاین


رئیس پلیس فتا زنجان از دستگیری هکر حرفه ای که اطلاعات دختر دانشجویی را در فیس بوک منتشر کرده بود، خبر داد.

سرهنگ نصرت الله امیری اظهار داشت: چندی پیش دختر جوانی با مراجعه به پلیس در شکایتی مدعی شد فرد یا افرادی با سوء استفاده از عکسهایش در فیس بوک پروفایلی به نام او ساخته و با قرار دادن شماره تلفن و اطلاعات شخصی دختر، باعث هتک حیثیت او شده اند.

با شکایت دختر جوان و بررسی پروپایل مورد ادعای دختر جوان ماموران کار شناسایی متهم را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: با تحقیقات تخصصی و فنی افراد مظنون شناسیی و با انجام اقدمات ویژه توسط کارشناسان و کاراگاهان، یکی از کاربران حرفه ای و مسلط به مسائل شبکه و اینترنت و انواع نرم افزارهای امنیتی که دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه زنجان بود، شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا زنجان تاکید کرد: با انتقال مظنون (حمید) به مرکز پلیس، او در بازجوییهای اولیه منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجهه با مدارک پلیس لب به اعتراف گشود. متهم 27 ساله گفت که برای اینکه آبروی لیدا را ببرد با همکاری یکی از دوستانش این پروفایل را درست کرده است.

اداره اجتماعی پلیس فتا در این باره اعلام کرد: هتک حیثیت و نشر اکاذیب، شامل تغییر یا تحریف و انتشار فیلم یا صوت بدون رضایت طرف مقابل، انتشار مطالب دروغ به قصد آزاریا تشویش اذهان عمومیجرم اینترنتی شناخته شده و قانون گذار برای مرتکبان این جرم مجازاتهای حبس و جریمه نقدی تعیین کرده است. برخی از این جرایم تا 15 سال حبس و جریمه نقدی تا یک میلیارد ریال دارد.

منبع: مهر


عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اطلاعات رسیده درباره علت مرگ احمد رضایی را مشکوک خواند و گفت: کمیته‌ای از سوی خانواده وی مأمور پیگیری این پرونده شده تا حقیقت ماجرا روشن شود.

امیدوار رضایی میرقائد نماینده لالی، هفتگل و مسجد سلیمان، درباره علت مرگ مشکوک «احمد رضایی» فرزند دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و اقدامات خانواده وی در پیگیری پرونده با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت‌و‌گویی انجام داده است.

دست داشتن دستگاه‌های امنیتی بیگانه در مرگ مشکوک احمد رضایی تا چه حد صحت دارد؟

در این خصوص منتظر نظر پزشک قانونی هستیم ، ضمن آنکه امیدواریم در آینده نزدیک پلیس اینترپل، گروه‌هایی از طرف ایران یا کشورهای بی‌طرف به امارات بروند و ابعاد مختلف این پرونده را بررسی کنند. مدارکی همراه مرحوم احمد رضایی در هتل محل سکونت وی وجود دارد که متأسفانه طرف اماراتی آن‌ها را به خانواده رضایی تحویل نداد.

این مدارک چه چیزهایی بودند؟

پلیس امارات فیلم راه‌رو‌ها و درب خروجی هتل، مدارک موجود در اتاق مثل موبایل و اثاثیه احمد را برداشته و هنوز آن را به طرف ایرانی تحویل نداده و حتی نمی‌گوید این مدارک کجاست. علاوه بر این‌ها احمد در چند روز آخر مکالمات تلفنی با افراد مختلف داشته که فهرست ریز مکالمات  نیز به دست خانواده وی نرسید. ضمن آنکه در آن روز‌ها افرادی به اتاق احمد رفت و آمد داشتند و می‌توان این مسئله را از طریق فیلم دوربین‌های راه‌روهای هتل فهمید.

 در کل اطلاعاتی موجود است که اماراتی‌ها آن‌ها را از ایران مخفی می‌کنند. ظاهراً قاضی پرونده در دبی هم اعلام کرده که هنوز به تشخیص نهایی نرسیده و مشغول بررسی ابعاد مسئله است. البته خانواده مرحوم احمد رضایی در تهران یک تیم حقوقی تشکیل داد که از طریق کانال‌های قانونی این پرونده را پیگیری کند.

آیا علت مرگ مشخص شده است؟

اطلاعاتی که تاکنون درباره علت مرگ احمد به دست ما رسیده کاملا مشکوک است به طوری‌که بحث خودکشی را از ذهن دور می‌کند. افراد مختلف، ‌ خانواده و دوستانی که طی چند ماهه گذشته با مرحوم احمد رضایی در ارتباط بودند می‌گویند وی از سلامت کامل روحی برخوردار بود، روحیه با نشاطی داشت و کاملا با دید روشن درباره آینده صحبت می‌کرد.

 ضمن آنکه احمد هیچ گونه دارویی برای درمان بیماری افسردگی یا هر مسئله دیگری مصرف نمی‌کرد چون چند روزی قبل از فوت ایشان دوستانش در هتل با وی بودند و آن‌ها هیچ گونه مصرف دارویی را گزارش نکردند و می‌گویند کاملا سرحال و بانشاط بود و علائم و شواهدی دال بر فشار روحی، افسردگی، ناامیدی در رفتار و گفتار مشاهده نمی‌شد که همه این‌ها برخلاف ادعای خودکشی است.

گفته می‌شود ایشان مسئله برگشت به ایران را پیگیری می‌کرد، در این باره توضیح می‌دهید؟

بله، ایشان برای انجام این کار به کشور رفت و آمد داشت و تقریبا یک ماه قبل به ایران آمد و با دوستان و خانواده خود ارتباط داشت.

چرا ایشان در دبی در هتل زندگی می‌کرد؟

برای پیگیری کارهای بازگشت به ایران، احمد تقریبا یک ماهی در هتل زندگی می‌کرد.

یک موضوع دیگر درباره این پرونده آن است که می‌گویند مرحوم رضایی در روزهای آخر با خانواده‌اش درباره تحت نظر بودن صحبت کرده، توضیحات بیشتری بفرمائید؟

بله خودش چندبار این مسئله را به من، خانواده و دوستانش گفت شاهدان زیادی در این باره وجود دارند که وی چنین حرفی را زده است.

برای همین این نظریه دخیل بودن دستگاه‌های امنیتی بیگانه در این اتفاق قوت می‌گیرد؟

بله، کاملا این موضوع قابل بررسی است تا حقیقت روشن شود چون احمد به عنوان یک شهروند ایرانی مسلمان شیعه مظلومانه در یک کشور اسلامی به قتل رسید.

آثار ضرب و شتم نیز روی بدن ایشان وجود داشت؟

خراش‌هایی روی بدنش است که مشکوک است و می‌تواند مربوط به بعد از فوتش باشد بنابراین این مسئله باید بررسی دقیق تری شود.

مسئله جدید تری درباره این پرونده اتفاق افتاده است؟

گروه کار‌شناسی مشغول پیگیری پرونده است.

آیا دستگاه قضایی کشور با این گروه کار‌شناسی همکاری دارد؟

همانطور که گفته شد این گروه از سوی خانواده رضایی مسئله را دنبال می‌کند اما دوستان ما در قوه قضائیه، ‌ نیروی انتظامی، وزارت خارجه همکاری دارند تا شواهد و مدارک تکمیل شود.

خانواده مرحوم احمد رضایی با قاضی اماراتی تاکنون ارتباط داشتند؟

بله، قاضی پرونده گفته در حال بررسی موضوع است و هنوز به نظر نهایی نرسیده است.

منبع: خانه ملت


دانلود نرم افزار Startup Delayer 3.0 Build 318
در بعضی مواقع به دلیل نصب برنامه های زیاد ممکن است سرعت ویندوز شما کند شود که یکی از این عوامل برنامه هایی است که دور از چشم شما هنگامی که ویندوز لود می شود پس از چند ثانیه اجرا می شوند و فضای رم و سی پی یو را اشغال می کنند. توسط نرم افزار Startup Delayer که نرم افزاری قدرتمند در زمینه مدیریت Startup ویندوز است می توانید توسط این نرم افزار به راحتی می توانید تمامی این برنامه هایی که موقع اجرای ویندوز شروع به کار می کنند را مدیریت کنید و مواردی را که به طور عادی در Startup ویندوز نشان داده نمی شود مثل ویروس ها را غیر فعال کنید. .
جهت دانلود و توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


ویژگی های نرم افزار Startup Delayer 3.0 Build 318 :

- مدیریت برنامه های در حال اجرا در Startup

- نمایش برنامه هایی در حال اجرا که در Startup مخفی شده اند

- سازگاری با انواع ویندوز ها از جمله ویندوز محبوب و قدرتمند 7

- و ....


دانلود مستقیم از سایت منبع

سیستم‌عامل ویندوز مشكلات خاص خودش را دارد و این مشكلات زمانی بیشتر می‌شود كه مدت‌ها از نصب آن روی رایانه گذشته باشد.
ویندوز 8 نیز از این قاعده مستثنا نیست ؛ اما در طراحی این ویندوز امكاناتی درنظر گرفته شده است كه به‌كمك آنها و بدون نیاز به استفاده از روش‌های قدیمی همچون فرمت كردن درایو حاوی ویندوز و نصب مجدد آن، می‌توانید ویندوز را Refresh كرده و زندگی دوباره‌ای را به آن هدیه كنید. همچنین قابلیت دیگری نیز در این ویندوز گنجانده شده است كه با استفاده از آن می‌توانید با انجام چند كلیك ساده، مراحل پاكسازی درایو و نصب مجدد ویندوز را بسادگی و در كوتاه‌ترین زمان ممكن به‌انجام برسانید. در ادامه با روش استفاده از این دو قابلیت آشنا خواهید شد:
زندگی جدید با refresh

همان‌طور كه گفتیم، كاهش سرعت و بروز مشكلات از جمله مواردی است كه موجب می‌شود نسبت به نصب مجدد ویندوز اقدام كنید كه انجام این كار نیز موجب از دست رفتن اطلاعات و نرم‌افزارهای شما خواهد شد. ابزار Refresh در ویندوز 8 به شما این امكان را می‌دهد تا این مشكلات را با چند كلیك ساده رفع كنید؛ ‌به طوری كه پس از استفاده از این ابزار، تنظیمات ویندوز به حالت اولیه خود بازخواهد گشت، تنظیمات شخصی‌سازی شده و فایل‌ها و اطلاعات شما به‌همان شكل در ویندوز باقی خواهد ماند و تمام برنامه‌هایی كه از فروشگاه ویندوز روی آن نصب شده است به همان شكل سفید می‌ماند؛ اما نرم‌افزارهایی كه توسط شما و از روش‌های دیگری نصب شده باشد، از روی رایانه حذف می‌شود. به این ترتیب زندگی دوباره‌ای به رایانه شما هدیه داده می‌شود كه در مدت زمانی بسیار كوتاه و بدون نیاز به فرمت كردن و نصب مجدد ویندوز حاصل شده است.
استفاده از این قابلیت به شرح زیر است:
1ـ ابتدا Control Panel را فراخوانی كنید.
2ـ به بخش General بروید.
3ـ از صفحه سمت راست، در پایین صفحه روی گزینه‌ Get Started در بخش Refresh your PC….. كلیك كنید.
4ـ در این مرحله پنجره‌ای شامل لیست تغییراتی كه پس از انجام عملیات refresh به‌وجود می‌آید به شما نشان داده می‌شود. با كلیك روی گزینه Next عملیات را ادامه دهید.
5 ـ در این مرحله به شما اطلاع داده می‌شود كه این عملیات به چند دقیقه زمان نیاز دارد و رایانه شما نیز طی انجام این كار مجددا راه‌اندازی می‌شود. چنانچه با ادامه عملیات موافق هستید، گزینه Refresh را فشار دهید و منتظر بمانید تا عملیات Refresh به پایان برسد.

نصب مجدد بدون فرمت


قابلیت دیگری كه ویندوز 8 به آن مجهز شده است Reset نام دارد. با استفاده از این قابلیت تمام اطلاعات ذخیره شده توسط شما از روی درایو مورد نظر حذف می‌شود و تمام تنظیمات سیستم‌عامل نیز به‌حالت اولیه خود بازمی‌گردد. به‌عبارت دیگر، استفاده از این قابلیت همچون نصب مجدد ویندوز اما در زمان كوتاه‌تر و به روش ساده‌تر است. استفاده از این قابلیت به صورت زیر امكان‌پذیر است:
1ـ همچون روش قبل به بخش General از كنترل پانل بروید
2ـ روی گزینه Get Started در بخش Reset your PC… كلیك كنید
3ـ در اولین مرحله با كلیك روی گزینه Next فرآیند بازنشانی ویندوز را ادامه دهید
4ـ در این مرحله می‌توانید مشخص كنید كه اطلاعات ذخیره شده در كدامیك از درایوهای هارد‌دیسك حذف شوند (تمام درایوها، بخشی از درایوها یا فقط درایو حاوی ویندوز)
5 ـ در نهایت نیز با كلیك روی گزینه Reset رایانه شما عملیات بازنشانی ویندوز را آغاز كرده و پس از اجرای مجدد ویندوز، مشاهده می‌كنید كه همه چیز مثل روز اول شده است و برای ورود به ویندوز نیز ‌باید یك نام‌كاربری جدید در آن ایجاد كنید.


اسپورت پیکان در ایران

ادامه مطلب
این فصل در پرسپولیس اتفاقات عجیب و غریب کم نمی افتد. یکی از این اتفاقات، تغییر تبلیغات روی پیراهن های این تیم است. بازیکنان تیم از ابتدای فصل با پیراهن هایی به میدان رفتند که روی آن تبلیغات «بانک شهر» دیده می شد.

این تبلیغ باتوجه به حضور حبیب کاشانی در راس کادر مدیریتی این باشگاه کاملا قابل پیش بینی بود. بعد از جاشینی رویانیان به جای کاشانی، پیش بینی می شد در این تبلیغات تغییری به وجود بیاید اما یک مانع بزرگ بر سر راه آنها وجود داشت. این مانع بزرگ این بود که پرسپولیسی ها براساس قرارداد نمی توانستند تعهداتشان را زیر پا بگذارند اما به یکباره این اتفاق عجیب روی داد.تبلیغ روی پیراهن بازیکنان این تیم از بازی مقابل سپاهان به تبلیغ «اپل» تغییر کرد. از آنجایی که اپل و گروه خودروسازی صدرا از زیرمجموعه های سازمان حمل و نقل و سوخت کشور است، کاملا مشخص است که این تغییر و تحولات چه دلیلی داشته است. از سوی دیگر شایعاتی نشیده یم شود که در چند روز گذشته رویانیان در ستاد سوخت اختلافاتی را با شهرداری تهران داشته و یکی از علت هایی که باعث تغییر تبلیغ روی پیراهن تیم شده، به این موضوع برمی گردد.

طبقه شنیده ها مبلغ قرارداد پرسپولیس با بانک شهر حدود یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان برای لیگ و حدود یک میلیارد تومان برای جام باشگاه های آسیاست.

برای آگاه شدن از درستی این خبر به سراغ شیرینی، معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس رفتیم. او که حاضر به صحبت کردن درمورد بحث اسپانسر تیم نشد، در این مورد به تماشا گفت: «درمورد مسائل مالی و بحث های مربوط به اسپانسر باید با مدیریت باشگاه صحبت کنید و این موضوعات ارتباطی به من ندارد». تلاش های ما برای پیداکردن رویانیان، مدیرعامل و زارع، قائم مقام باشگاه، به جایی نرسید. اما یک منبع آگاه در شهرداری گفت: «اگر این وضعیت ادامه پیدا کند شهرداری از پرسپولیس شکایت خواهد کرد.»

منبع: روزنامه تماشا


(تعداد کل صفحات:18)      [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]   [ 5 ]   [ 6 ]   [ 7 ]   [ ... ]  
درباره وبلاگ
جدیدترین اخبار,دانلود نرم افزار و بازی کامپیوتر و موبایل,عکسهای زیبا وجذاب,ترفند,شعر,اس ام اس ,و مطالب جالب

از اینکه خودم هستم خوشحالم ، شاید کامل نباشم اما صادق ،
دوست داشتنی و خوشبختم . سعی نمیکنم کسی باشم که نیستم و تلاش نمیکنم که همه را تحت تاثیر قرار دهم .
من خودم هستم .
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
تعداد بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
free counters
- - فروش انواع نوت بوک و قطعات رایانه ---
فال امروز

..
استخاره آنلاین با قرآن کریمبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب


بازی آنلاین


شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی